PLC Revizyon ve Servis

PLC Revizyon

Arastek otomasyon Otomasyon firmalarına, üretici ve son kullanıcıya Siemens delta ürün grupları hakkında teknik destek sağlamaktadır. Otomasyon projeleri, revizyon projeleri, pano dizaynı, ürün seçimi, Siemens delta PLC ve Scada ekipmanlarının kurulumu ve devreye alınması konusunda teknik desteğe ihtiyaç duyan her firmaya destek verilebilmektedir.

Arastek otomasyon tarafından sağlanan desteklerden bazıları;

– Eski ya da atıl durumdaki makinenin tüm elektrik aksamını değiştirme projeleri,
Arastek otomasyon revizyon kapsamında, eski ve kullanılamayan makinelerin, PLC ve IO modüller, Servo-Asenkron motorlar ve Motor sürücüleri, Pano ve şalt malzemeleri, kablolar ve isteğe göre sensör switch ve diğer cihazlar dahil komple revizyon ve yenileme işleri yapmaktadır. Mekanik kısımları sağlam ya da ufak tefek sorunlu olan makine, tezgah ve hatların, elektrik aksamları rahatlıkla değiştirilip sistem mekaniğine kolayca adapte edilebilmektedir. Sistemde hali hazırda çalışır ve kullanılabilir olan elektriksal ekipmanların müşterinin dileğine göre değiştirmeden olduğu gibi kullanımının sağlanması da mümkündür

-Eski PLC veya Operatör panellerle devreye alınmış makinelerin, modern cihazlarla değiştirilmesi, program uppgrade’lerinin yapılması, Back up ların yüklenmesi,

Artık üretimden kalkan PLC ve operatör panellerini ikinci el veya yedek kapsamdan temin etmek pahalı, zahmetli ve riskli bir işlemdir. Makina ya da sistemin devamlılığının sağlanabilmesi açısından arızalı ekipmanların güncel teknolojik ürünlerle değiştirilmesi daha yerinde bir uygulama olacaktır.

-Sisteme ilave IO ya da farklı modüller ekleme, devreye alma, yeni ekran tasarlama gibi servis hizmetleri,

Çalışan sisteme, uygun şartlarda ilave modül ve ekipman bağlanıp sisteme entegre edilmesi mümkündür.

-Ürün seçimi, konfigürasyonu, yazılım uppgradeleri lisanslama ve farklı konularda destek sağlama,

-Partner olarak birlikte proje yürütme, halihazırda devam eden projelere destek sağlama,

Siemens otomasyon ürünleri konusunda çok tecrübesi olmayan otomasyon firmalarına, alternatif çözümlerle destek sağalanabilmektedir.

Arastek otomasyon, deneyimli teknik kadrosuyla Siemens ve delta otomasyon grubu ile ilgili her türlü destek ve çözüm için hazırdır. Detaylı bilgi ve projeler için lütfen iletişime geçiniz.